STARŠÍ ŽÁCI - AKTUÁLNĚ (13.2.2013)

Klíčové zápasy v souboji o titul odehráli starší žáci florbalového oddílu FBK Devils Sokol Val. Klobouky na dvou posledních turnajích – v neděli 20.1. na hřišti Panthers Otrokovice a v neděli 10. 2. v Uherském Hradišti!

V Otrokovicích se naši kluci střetli s (do té doby) 1. týmem tabulky – TJ Sokolem Zlín a s domácím mládežnickým celkem extraligových Otrokovic. Abychom oživili naději na zisk titulu, museli jsme z obou zápasů odvézt plný počet bodů! Souboj s týmem TJ Sokol Zlín byl velice vyrovnaný a kluci z Valašských Klobouk jej po taktické i technické stránce zvládali výborně, v průběhu 2 třetin jsme si dokázali vypracovat luxusní tříbrankový náskok (7:4), který nám ale po „zaspaném“ závěru utkání bohužel nestačil! Nahecovaný soupeř se v průběhu posledních 6 minut utkání ukázal v tom nejlepším světle a každou naši chybu bez milosti trestal! Konec veledůležitého utkání jsme tedy nezvládli a darovali soupeři rozhodující 3 body za prohru 7:8! Touto porážkou náš boj o 1. místo a postup na mistrovství ČR letos končí, musím dodat, že zcela po zásluze – tým je sice výborný, ale mnohdy hrajeme „pouze“ 2 třetiny (viz zmiňovaný zápas proti Zlínu a několik předchozích), což k vítězství v soutěži zdaleka nestačí! Druhý zápas tohoto turnaje proti domácím Panthers Otrokovice už nebyl svázaný psychickým tlakem z boje o prvenství v soutěži a kluci se mohli zcela ponořit do zdokonalování své hry… Na rozdíl od předchozího utkání kluci dokázali udržet dobré herní tempo od začátku až do konce a zaslouženě vyhráli v poměru 6:3! Velkým pozitivem tohoto turnaje byl fakt, že se prosadili i nováčci z řad starších žáků – ať už Ondřej Šarátek svou první brankou v soutěži nebo Pavel Filák, který zaznamenal svůj první bod po asistenci na gól kapitána Karla Klecha! Kluci se „chytli“ výborně a věřím, že si v týmu vybudují stabilní pozici…

Další turnaj odehráli mladí florbalisté Valašských Klobouk 10.2. v Uherském Hradišti. Tento turnaj se nesl v duchu zlepšování taktického pojetí hry a především testu fyzické zdatnosti! Důvod byl jednoduchý – početná marodka v týmu nás donutila tentokrát hrát v minimálním možném počtu, a to 5 lidí v poli + golman! Tento test byl o to těžší, že jsme museli čelit aktuálně nejlepšímu týmu tabulky – domácímu 1. SK Uherské Hradiště a tradičně kvalitnímu celku - TJ MEZ Vsetín! Zápas proti Hradišti se nám podařil pouze s části – 1. třetinu jsme soupeře jednoznačně přehráli i přestříleli (poměr střel zhruba 14:4 ve prospěch Devils), rozdíl byl ovšem v produktivitě střelby, a tu vyhrál soupeř poté, co z minima příležitostí vytěžil jednu vstřelenou branku – 0:1! Další 2 třetiny byl na našich klucích vidět znatelný úbytek sil a soupeř se začal dostávat stále více do hry.  Nakonec jsme po bojovném výkonu podlehli lépe fyzicky i početně připravenému soupeři 0:4! Všechny zbytky sil dali kluci z FBK Devils do 1. třetiny dalšího zápasu proti Vsetínu, hlavní cíl byl nastřílet co nejvyšší počet branek a vysoké vedení si postupně udržet až do konce utkání! Toto vyšlo na 100%, během první třetiny jsme si vypracovali tříbrankové vedení, které nás povzbudilo po psychické a zdá se i fyzické stránce. Během dalších třetin se hra začala opět vyrovnávat, ale kluci z Valašských Klobouk už nenechali nic náhodě a vývoj utkání tentokrát dokázali bezpečně kontrolovat… Odměnou za dobře odvedenou práci nám byla vysoká výhra 12:7 po hezké přestřelce! Poděkování za bojovný výkon patří všem „šesti statečným“ – dvěma třígólovým střelcům (Karel Klech a Tomáš Gargulák), Janu Trčkovi a Martinu Burešovi za vynikající práci v obraně , nováčkovi týmu starších žáků Ondřeji Šarátkovi a také Michalu Hujíčkovi, který si v druhém zápase premiérově vyzkoušel i post golmana! Pevně doufám, že je tímto turnajem největší krize zažehnána a na ten následující budeme všichni v plné síle a zdraví! Čeká nás totiž DOMÁCÍ PŘEDSTAVENÍ v neděli 10.3. od 10:00 v hale Gymnázia Val. Klobouky! VŠICHNI JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI…